Caută articole în site » Caută articole în site »

Campanii

Mii de tineri isi pastreaza fecioria pana la casatorie Tu de ce crezi in Dumnezeu

 Euharistia continua Ziua Creatorului

Dragi prieteni, așa cum vă promiteam în întâlnirile noastre din ultimele luni, am reușit să finalizăm un site dedicat posturilor de voluntariat disponibile în asociația noastră.

Adresa lui este simplă: voluntariat.ortodoxiatinerilor.ro

Dacă vreți să vă implicați în proiectele, acțiunile și taberele noastre, aici mereu veți găsi ce este disponibil de lucru în acel moment în Asociația Ortodoxia Tinerilor. Site-ul va fi updatat la zi cu tot ce se întâmplă în familia noastră. Oricine dintre voi se poate implica, indiferent de vârstă, stare civilă, studii, viață profesională, indiferent de cât timp are la dispoziție... există câte ceva pentru fiecare, de la proiecte online la proiecte în viața reală pentru slujirea aproapelui.

În acest moment pe site veți găsi 12 joburi voluntare:

În curând vom adăuga și altele.

Alătură-te echipei noastre care crește de pe o zi pe altă, și pune-te în slujba lui Dumnezeu pentru a-ți ajuta aproapele.

A fi voluntar în Asociația Ortodoxia Tinerilor înseamnă a fi un tânăr apostol al lui Hristos în Biserica Ortodoxă, ca unii ce suntem mădulare vii ale ei, și care avem această responsabilitate de a mărturisi credința și celor care n-o cunosc.

Fiți curajoși! Implicați-vă! Răsfoiți toate joburile și contactați-ne dacă vă interesează ceva.

 

Claudiu Balan

președintele Asociației Ortodoxia Tinerilor

Pentru a putea lăsa un comentariu la acest articol trebuei să te înregistrezi. Creaţi un cont

Revista Creatorul Universului

100 de pagini full-color glossy în format A4 cu o calitate grafică foarte bună.
Detalii aici.

Formular login

Dacă aveţi deja un cont, atunci introduceţi userul şi parola în câmpurile de mai jos. Dacă nu, atunci daţi click pe opțiunea "Creaţi un cont". După înregistrarea datelor, veți primi pe mail, un link de confirmare pe care trebuie să dați click pentru a confirma înregistrarea. Imediat după asta vă veți putea loga cu userul și parola definite la înregistrare.

Pentru orice dificultate apărută la logarea pe site, contactați-ne la: contact@ortodoxiatinerilor.ro

Linkuri

 

   Portalul Doxologia 

Colțișorul meu de rugăciune

Fapte ale demnității românești