Caută articole în site » Caută articole în site »

Campanii

Mii de tineri isi pastreaza fecioria pana la casatorie Tu de ce crezi in Dumnezeu

 Euharistia continua Ziua Creatorului

Dragilor se apropie cea mai mare sărbătoare a creștinismului, Învierea Domnului, și vrem să-i ajutăm și pe cei mai necăjiți să se bucure de acest moment. Căci cum putem noi oare să ne veselim când știm că cei săraci petrec în suferință?

Așa cum știți la marile sărbători facem o colectă de bani pentru familiile și persoanele apropiate de asociația noastră, din care vrem să cumpărăm alimente de bază, fructe, carne, pamperși, haine, obiecte de igienă, jucării, dulciuri, etc.

Avem în evidență 7 familii cu copii, unde în 5 dintre ele tatăl a plecat și mama trebuie să se descurce singură. Pe lângă aceste familii mai sunt și 8 persoane adulte care trăiesc în sărăcie și boli, și pe care încercăm să le ajutăm deasemenea cu cele necesare vieții de zi cu zi. În plus sunt și minim 10 persoane fără adăpost din Galați către care putem ajunge pentru a-i ajuta cu mâncare și haine.

Dacă vreți să donați pentru a-i ajuta o puteți face astfel:

Asociația Ortodoxia Tinerilor

Str. Frunzei nr.5 bl. F3, sc.2, ap. 63, Galați

Direct în conturile asociației noastre:

Titular conturilor: Asociația Ortodoxia Tinerilor

Banca: GarantiBank România

Cont lei: RO71 UGBI 0000 7020 0130 8RON

Cont euro: RO81 UGBI 0000 7020 0133 0EUR

Și ultilmele 3 litere fac parte din numărul contului, care trebuie să aibă 24 de caractere.

Puteți dona și prin Paypal astfel:

Puteți  să ne transmiteți adresa dumneavoastră de email, pentru a vă ține la curent cu informații și fotografii despre felul în care i-am ajutat pe acești oameni sau statusul tipăriturilor noastre.

Vă putem deasemenea oferi datele de contact ale acestor familii dacă vreți să-i ajutați în mod direct.

Datele de contact ale noastre sunt:

Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Persoană de contact: Claudiu Balan, președintele Asociației Ortodoxia Tinerilor

Telefon: (004) 0740.004.215

Pei cei interesați vă vom ține le curent cu situația lor prin emailuri cu fotografii și informații.

Vă mulțumim mult pentru ajutor!

Doamne ajută!

Pentru a putea lăsa un comentariu la acest articol trebuei să te înregistrezi. Creaţi un cont

Revista Creatorul Universului

100 de pagini full-color glossy în format A4 cu o calitate grafică foarte bună.
Detalii aici.

Formular login

Dacă aveţi deja un cont, atunci introduceţi userul şi parola în câmpurile de mai jos. Dacă nu, atunci daţi click pe opțiunea "Creaţi un cont". După înregistrarea datelor, veți primi pe mail, un link de confirmare pe care trebuie să dați click pentru a confirma înregistrarea. Imediat după asta vă veți putea loga cu userul și parola definite la înregistrare.

Pentru orice dificultate apărută la logarea pe site, contactați-ne la: contact@ortodoxiatinerilor.ro

Linkuri

 

   Portalul Doxologia 

Colțișorul meu de rugăciune

Fapte ale demnității românești