Caută articole în site » Caută articole în site »

Campanii

Mii de tineri isi pastreaza fecioria pana la casatorie Tu de ce crezi in Dumnezeu

 Euharistia continua Ziua Creatorului

Dragilor, se apropie Nașterea Domnului (Crăciunul) cea mai dulce și așeptată perioadă din an. Cele mai frumoase amintiri ale copilăriei mele se leagă de Crăciun, petrecut împreună cu familia mea dragă, se leagă de zăpadă, de săniuș, de natura așa de frumos împodobită de Creatorul nostru, de colindele care vestesc Nașterea Pruncului Iisus Hristos, de brăduț, de daruri, de buna-voință și iubirea care plutește în aer în aceste zile.

Ca în fiecare an și acum ne-am pregătit să ajutăm pe copiii și tinerii care se află în lipsuri sufletești și materiale.

Am pregătit 60 de scrisori către Moș Crăciun (numărul poate crește până la Crăciun) scrise de copiii din familii defavorizate din județul Galați. Am vrea să le facem o bucurie ajutându-l pe Moșu', care întruchipează bunătatea, veșnicia și iubirea lui Dumnezeu Cel Vechi de zile, să cumpere și să împacheteze pentru fiecare copil un cadou. Pe fiecare scrisoare sunt trecute dorințele fiecărui copil.

Iată scrisorile:

Haideți să le facem o bucurie copiilor și tinerilor, și fiecare din noi să aleagă o scrisoare (sau cine vrea mai multe) și să cumperăm ceea ce copilul și-a dorit, facem pachetul, notăm numele copilului pe pachet și apoi îl trimitem pe adresa asociației noastre:

Asociația Ortodoxia Tinerilor, strada Frunzei nr.5, bl. F3, sc.2, ap.63, Galați, jud. Galați,

Iar noi vom da mai departe cadourile către copilași.

Dacă vreți să alegeți o scrisoare sau mai multe contactați-ne la telefon sau whatsapp +4 0740 004 215 și noi vă vom nota pe listă și vă vom da detalii suplimentare de este necesar. Deasemenea vă vom confirma dacă scrisoarea respectivă este sau nu luată de altcineva. Puteți verifica și în listă dacă e liberă o scrisoare.

LIVRĂRILE PRIN CURIER ÎN LUNA DECEMBRIE DUREAZĂ 3-5 ZILE, VĂ ROG MULT, DACĂ SE POATE, SĂ VĂ GRĂBIȚI CU TRIMITEREA DARULUI. 

Deasemenea asociația noastre ajută, când poate și are fonduri, dar mai ales de sărbători, unele persoane din familiile necăjite, copii orfani, oamenii cu handicap sau bolnavi, famiilie cu mulți copii, văduvele și oamenii străzii. Anul acesta ne îndreptăm gândul către 6 familii care au nevoie de mâncare, obiecte de igienă, brad, bani pentru chirie și întreținere, lemne de foc, și alte asemenea.

Dacă vreți să donați pentru familiile o puteți face astfel:

Asociația Ortodoxia Tinerilor

Str. Frunzei nr.5 bl. F3, sc.2, ap. 63, Galați

Direct în conturile asociației noastre:

Titular conturilor: Asociația Ortodoxia Tinerilor
Banca: GarantiBank România
Cont lei: RO71 UGBI 0000 7020 0130 8RON
Cont euro:
RO81 UGBI 0000 7020 0133 0EUR

Și ultimele 3 litere fac parte din numărul contului, care trebuie să aibă 24 de caractere.

Puteți dona și prin Paypal aici: https://www.paypal.me/ortodoxiatinerilor

Vă mulțumim pentru ajutor.

Doamne ajută!

(Claudiu Balan - președintele Asociației Ortodoxia Tinerilor)

Pentru a putea lăsa un comentariu la acest articol trebuei să te înregistrezi. Creaţi un cont

Revista Creatorul Universului

100 de pagini full-color glossy în format A4 cu o calitate grafică foarte bună.
Detalii aici.

Formular login

Dacă aveţi deja un cont, atunci introduceţi userul şi parola în câmpurile de mai jos. Dacă nu, atunci daţi click pe opțiunea "Creaţi un cont". După înregistrarea datelor, veți primi pe mail, un link de confirmare pe care trebuie să dați click pentru a confirma înregistrarea. Imediat după asta vă veți putea loga cu userul și parola definite la înregistrare.

Pentru orice dificultate apărută la logarea pe site, contactați-ne la: contact@ortodoxiatinerilor.ro

Linkuri

 

   Portalul Doxologia

Colțișorul meu de rugăciune

Fapte ale demnității românești