Micuțul Matei Leca are nevoie de ajutorul nostru pentru a-l opera la o clinică din Serbia
La spitalul de copii Grigore Alexandrescu din Bucureşti se afla internat Matei Leca de doar 2 luni şi jumătate deoarece are multiple malformaţii. S-a născut pe 2 august şi de atunci băieţelul împreună cu mama lui au stat numai în spital. Matei a fost diagnosticat cu mai multe probleme:
- Extrofia vezicii urinare
- Malformaţia organelor genitale externe
- Dehiscenta drepţilor abdominali
- Prematuritate
În spital, a apărut o altă problemă şi copilul a trebuit să fie operat la duoden la două săptămâni de la naştere, operaţie de care a trecut cu bine. Acum, el are nevoie să fie operat la vezica urinară. Medicii i-au recomandat ca operaţia să fie făcută la o clinică din Serbia. Costurile se ridică la 13.000 de euro. Părinţii sunt din Câmpulung Muscel, județul Argeş şi nu au posibilităţi materiale pentru a efectua această operaţie.
Băieţelul şi mămica lui au nevoie de multă rugăciune din partea noastră pentru a avea putere să înfrunte toate aceste probleme.
Au fost deschise două conturi curente la Banca Transilvania, unde se pot face donaţii atât în lei cât şi în euro:
Titular: Leca Ionela Petrică
EUR Cont current RO44 BTRL EURC RT00 C514 0001
RON Cont current RO14 BTRL 0030 1201 C514 00XX
Dacă-l puteți ajuta pe micuțul Matei vă rugam trimiteți donațiile în aceste conturi, sau luați legătura direct cu mama lui.
Telefonul mamei este: 0746.082.103
Doamne ajută!